شنبه / ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۵
سرویس : صفحه نخست
کد خبر : ۱۲۸۶۷
گزارشگر : ۱
سرویس صفحه نخست
در دیدار انجمن جوانان با امام جمعه شهرستان لنده عنوان شد؛

تقدیر از اقدامات توان افزایی بنیاد مستضعفان در لنده

تقدیر از اقدامات توان افزایی بنیاد مستضعفان در لنده

جمعی از جوانان فعال فرهنگی اجتماعی شهر لنده به مناسبت سالروز تاسیس نهاد نماز جمعه با حجت الاسلام محمودی امام جمعه این شهرستان دیدار کردند. در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت سالروز تاسیس نهاد نماز جمعه پیرامون مساعل فرهنگی، اجتماعی، مطالبات مهم شهرستان در حوزه های عمرانی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در ابتدای این دیدار محمدی از جوانان فعال انجمن جوانان لنده با تقدیر از حمایت‌های امام جمعه شهرستان گفت؛ نهاد نماز جمعه واسطه خوبی میان مردم و مسئولین است؛ و در شهرستان ما با حمایت‌های امام جمعه محترم این نهاد تاثیرات خوبی داشته است.


وی افزود؛ از طریق نهاد نماز جمعه در گذشته انجمن جوانان حمایت و توانستیم اقداماتی از جمله تهیه بسته‌های غذایی در ماه مبارک رمضان را فراهم و در اختیار نیازمندان قرار دهیم.

محمدی عنوان کرد؛ انجمن جوانان لنده در راستای ادامه اقدامات فرهنگی اجتماعی خود به حمایت امام جمعه محترم نیازمند است و انجمن نیز این آمادگی را دارد در برنامه‌های مختلف که از سوی این نهاد برنامه ریزی می‌شود حمایت نماید.

وی اظهار داشت؛ در سال گذشته با حضور فعال جوانان شهرستان به مناسبت‌های مختلف فرهنگی از جمله میلاد با برکت حضرت علی اکبر وروز جوان برنامه داشتیم و اقداماتی از جمله پاکسازی مناطق گردشگری و دیدار با مسئولین و خانواده شهدا به مناسبت‌های مختلف و تجلیل از پاکبانان زحمت کش لنده نیز صورت گرفت.

در ادامه حمید رضا درفشی یکی دیگر از جوانان فعال شهرستان از روند کند توسعه شهرستان در حوزه‌های مختلف گلایه و از امام جمعه محترم درخواست پیگیری داشتند.

امام جمعه شهرستان لنده ضمن خوش آمد گویی به جوانان از اقدامات فرهنگی اجتماعی آنان تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام محمودی خطاب به جوانان حاضر در این نشست گفت؛ مکتب ما یعنی اسلام که همه به آن افتخار میکنیم مکتبی است که به کار‌های جمعی و با هم بودن بسیار توصیه میکند. دین ما مخالف انزوا، گوشه گیری و فقط خود را دیدن و کاری بی خیال جامعه بودن است و در بسیاری جاه‌ها توصیه به جماعت و باهم بودن میکند.

حجت الاسلام محمودی اساس توسعه یک منطقه را مباحث فرهنگی عنوان کرد و گفت؛ اگر مباحث فرهنگی درست نشود پیشرفتی هم حاصل نمیشود. فرهنگ و نهادینه کردن مساعل فرهنگی لازمه توسعه است و بدون پیشرفت در این حوزه ره بجایی نمی‌بریم.

وی جمع آوری کمک‌های مردمی در راستای رساندن بسته‌های غذایی به دست نیازمندان را نشان از رشد فرهنگی و اجتماعی جوانان این منطقه دانست و از این اقدام انجمن جوانان لنده تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه لنده در بحث اطلاع رسانی اقدامات فرهنگی و اجتماعی به جوانان توصیه داشت؛ آن جایی که تشخیص است مخفیانه کاری شود مخفی انجام دهید، ولی بسیاری از اقدامات با هدف تشویق، ترغیب و نهادینه کردن در جامعه باید اطلاع رسانی شود.

ایشان به پاکسازی مناطق گردشگری توسط انجمن جوانان اشاره و این اقدامات را نمونه‌ای از کار‌های دانست که لازم است اطلاع رسانی شود. اطلاع رسانی که باعث میشود کسانی که علاقمند به چنین اقداماتی هستند به گروه شما بپیوندند و حتی هر شهروندی ترغیب میشود او نیز به طبیعت احترام بگذارد.

امام جمعه لنده در پایان سخنان خود در جمع جوانان گفت؛ دغدغه‌های شما در بحث مساعل و مشکلات شهرستان ستودنی است و این را مطمئن باشید ما نیز به مانند شما عزیزان دغدغه داریم. در حوزه مباحث عمرانی که عمده مشکلات شهر و روستا‌ها در این حوزه هستند ما در مجالس مختلف و بسیار مواقع در گفتگو‌های دو طرفه با مسولین شهرستان، استان و کشور به ریز پیگیر هستیم و از هر ظرفیتی در راستای رفع مشکلات کوچک و بزرگ شهرستان استفاده خواهیم کرد.

وی مصداقی خدمات بنیاد مستضعفان-علوی را در جمع جوان مثال زد و در این راستا گفت؛ این نهاد به عنوان مجری محرومیت زدایی در شهرستان مستقر و طی یک سال گذشته خدمات خوبی ارائه کرد.

ایشان به صندوق‌های توان افزایی اشاره و گفت؛ بیش از ۷۰ درصد مردم در روستا‌ها از طرح‌های توان افزایی که در قالب صندوق‌های مالی شکل گرفته است استقبال و این نشان از اعتماد و تاثیر گذاری است که مردم به آن پی برده اند.

وی به عملکرد مدیران و استفاده آنان از ظرفیت بنیاد اشاره و اظهار داشت؛ در بحث استفاده از ظرفیت بنیاد گاهی باید مدیران خلاقیت داشته باشند. مدیران باید تلاش کنند و طرح ایده ارائه دهند و مسیر را هموار نمایند. در سال گذشته دیدیم حوزه‌های مانند آموزش و پرورش و بهداشت ودرمان و جهاد و ورزش توانستند بیشتر از ظرفیت بنیاد استفاده کنند.

حجت السلام محمودی در ادامه گلایه‌ای نسبت به تسهیلات اشتغالزایی در طرح محرومیت زدایی لنده داشت و گفت؛ با همه اقدامات خوب و تاثیر گذار عام المنفعه بنیاد مستضعفان-علوی در شهرستان شاهد هستیم روند پرونده سازی در بانک به کندی پیش میرود و عمده گلایه‌ها از همین حوزه است. همین کندی در کار باعث گلایه مردم و در مواقعی نادیده گرفتن سایر خدمات شده است و از مسئولین مربوطه خواست بوروکراسی اداری کم شود.

کلیپ/ رئیس جدید بنیاد مستضعفان را بیشتر بشناسیم

کلیپ/ رئیس جدید بنیاد مستضعفان را بیشتر بشناسیم

یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲

محرومیت‌زدایی با کمک به اشتغال‌زایی، آموزش و درمان

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
ویدئو/ پیام رئیس بنیاد مستضعفان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

ویدئو/ پیام رئیس بنیاد مستضعفان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳
کلیپ/ حضور دهقان در پروژه آزادراه تهران-شمال در نخستین بازدید میدانی

کلیپ/ حضور دهقان در پروژه آزادراه تهران-شمال در نخستین بازدید میدانی

چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲
کلیپ/ آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان

کلیپ/ آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
عملکرد اقتصادی بنیاد مستضعفان تا سال 1402

عملکرد اقتصادی بنیاد مستضعفان تا سال 1402

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
کلیپ/ نشست سراسری مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

کلیپ/ نشست سراسری مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲
تیزر/حمایت از تحصیل 400 هزار دانش آموز در مناطق محروم

تیزر/حمایت از تحصیل 400 هزار دانش آموز در مناطق محروم

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲
ویدئو/ بازدید فتاح از موکب محبان امیرالمومنین (ع) بنیاد مستضعفان در مرز چذابه

ویدئو/ بازدید فتاح از موکب محبان امیرالمومنین (ع) بنیاد مستضعفان در مرز چذابه

سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲
مستند ویدئویى/ روایت خدام ابا عبدالله الحسین(ع) در «مرز خسروى»

مستند ویدئویى/ روایت خدام ابا عبدالله الحسین(ع) در «مرز خسروى»

شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
صفحه ۱ از ۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

مزایده و مناقصه