جمعه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۹
سرویس : اقتصادی
کد خبر : ۱۳۳۷۶
گزارشگر : ۶
سرویس اقتصادی
فتاح در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کارگری بنیاد مستضعفان:

کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند/ نسبت به حمایت از حقوق کارگران حساسیم

کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند/ نسبت به حمایت از حقوق کارگران حساسیم

رئیس بنیاد مستضعفان در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کارگری بنیاد مستضعفان، تلاش جهادی کارگران در کنار الطاف خداوند متعال را عامل اصلی موفقیت بنیاد در سال ۹۹ برشمرد و با تاکید بر حمایت هرچه بیشتر از کارگران افزود: ما امروز در یک جنگ بزرگ اقتصادی هستیم و کارگران در خط مقدم تولید کشور و خط مقدم این جنگ اقتصادی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح صبح پنجشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌های کارگری بنیاد مستضعفان که در کارخانه ایران تایر برگزار شد، با اشاره به در پیش رو بودن روز کارگر اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه نمونه‌ترین کارگر هستی یعنی حضرت مولا علی (ع) است؛ کسی که ساقی کوثر و وصی پیامبری بود که در طول عمر با برکتش تنها ۲ دست را بوسید؛ نخست، دست دختر بزرگوارشان حضرت فاطمه (س) را آن هم در زمان جاهلیتی که دختران را زنده به گور می‌کردند و دوم، دست پینه بسته کارگر را.

 

فتاح


رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این جلسه باید فرصتی برای شنیدن صدای کارگران، دغدغه‌های آنها و بیان مطالباتشان از سوی نمایندگان تشکل‌های کارگری باشد، توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط‌های کارگری را برای حفظ سلامت کارگران و خانواده‌های آنها، یک خواسته مهم کارگران دانست و گفت: در شرایط امروز کشور که شیوع کرونا، جان بسیاری از هموطنانمان را به خطر انداخته، اطمینان از سلامت کارگران و رعایت پروتکل‌ها، یک موضوع بسیار مهم است و مدیران کارخانجات و شرکت‌های بنیاد باید نسبت به سلامت این عزیزان حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.

لطف خداوند و تلاش جهادی کارگران عامل موفقیت بنیاد در سال ۹۹ بود

وی با اشاره به گزارش عملکرد بنیاد مستضعفان در بخش اقتصادی طی سال ۹۹، رشد قابل توجه اقتصادی و همچنین بهبود آمارها در این بخش را در گرو تلاش جهادگونه کارگران برشمرد و افزود: آمار عملکرد اقتصادی بنیاد در سال گذشته فراتر از برنامه‌ریزی‌ها بود و شاخص‌های اقتصادی ما در سال ۹۹ با وجود شرایط سخت سال قبل، شیوع کرونا و تحریم‌های چندین باره امریکا علیه بنیاد و شرکت‌های آن، به طور قابل توجهی، رشد داشت.

فتاح ادامه داد: نکته قابل توجه این است که اصلی‌ترین دلیل موفقیت‌های ما، نیت خیر، همت جهادی کارگران و لطف خداوند است که جمع شدن این ۳ عامل در کنار هم، همه چیز را فراتر از حساب و کتاب‌ها رقم می‌زند.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه باید در تمامی کارهایمان، انقلابی عمل کنیم گفت: ما امروز بدون شک در یک جنگ بزرگ اقتصادی هستیم و دشمنان به زعم خودشان ما را در شعب ابی طالب گرفتار کرده‌اند غافل از آنکه تحریم‌ها، ما را توانمندتر کرده و انشالله ملت بزرگ ایران با اقتدار از تمامی مشکلات عبور خواهد کرد.

ایستادن در صف مرغ و روغن، در شأن مردم ما نیست/ کارگران در خط مقدم تولید و جنگ اقتصادی هستند

وی با بیان اینکه کارگران، در خط مقدم تولید و این جنگ اقتصادی قرار دارند، گفت: ایستادن در صف مرغ و روغن، در شأن مردم بزرگوار ما نیست؛ مردمی که تورم‌های سنگین و فشارهای اقتصادی را تحمل کرده‌اند و همواره جلوتر از مسئولین حرکت کرده‌اند. لذا ما باید با تلاش بیشتر در تولید، از بار فشارها بر مردم بکاهیم و نقش کارگران در این مهم، بی بدیل است.

 

فتاح


فتاح ادامه داد: ما گرچه در سال ۹۹، آمارهای خوبی را در بخش اقتصادی ثبت کردیم ولی نباید به این وضعیت قانع باشیم و باید با تلاش بیشتر، قله‌های جدیدی را فتح کنیم چراکه هدف همه ما در بنیاد مستضعفان، رسیدگی به مردمی است که وظیفه ما توجه بیشتر به آنها است.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بنیاد مستضعفان برای مردم است و ما باید به مردم و مستضعفان رسیدگی کنیم؛ لذا هرچه بتوانیم رشد بیشتری را محقق کنیم، دستمان برای کمک به مردم و رسیدگی به مستضعفان بازتر خواهد شد.

اجازه تعویق در پرداخت حقوق کارگران را نمی دهیم/ شرکت‌های بنیاد ملزم به پرداخت پاداش‌های مناسبتی کارگرانند/ اخراج کارگران به بهانه کرونا و مشکلات اقتصادی ممنوع!

وی با تاکید بر حمایت از کارگران گفت: رسیدگی به کارگران به معنای هزینه اضافه نیست بلکه باعث ارتقاء انگیزه آنها می‌شود و اثر آن را به‌طور مستقیم در عملکردها و نتایج می‌بینیم.

فتاح با اشاره به اینکه ما اجازه نمی‌دهیم پرداخت حقوق کارگران در بنیاد مستضعفان به تعویق بیفتد گفت: زمانی که من به بنیاد مستضعفان آمدم، شرکت هایی را در بنیاد داشتیم که بعضا ۶ ماه حقوق کارگران را پرداخت نکرده بودند ولی امروز با وجود تمامی مشکلات اقتصادی، شیوع کرونا و حتی تحریم‌ها، ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که اجازه نمی‌دهیم حقوق کارگران، به تعویق بیفتد.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: علاوه بر این، ما تلاش کردیم که به مناسبت‌های مختلف از جمله اعیاد مذهبی، پاداش‌هایی را به کارگران پرداخت کنیم و همانطور که بارها اعلام کرده‌ایم، امروز هم تاکید می‌کنم که تمام شرکت‌ها باید خودشان را نسبت به پرداخت این پاداش‌های مناسبتی، مکلف بدانند.

وی تاکید کرد: ما همچنین در سال گذشته به صراحت اعلام کردیم که هیچ شرکتی حق ندارد به دلیل شیوع کرونا و یا شرایط بد اقتصادی، حتی یک کارگر را اخراج کند مگر آنکه خدای ناکرده تخلفی از سوی کارگر سر زده باشد؛ این خط قرمز ما است و نسبت به حقوق کارگران حساسیم و از آن دفاع می‌کنیم.

فتاح با اشاره به لزوم هم‌افزایی در میان شرکت‌های بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضفان می‌تواند یک الگو و نمونه در کشور باشد و خوشبختانه شورای اسلامی کار نیز اواخر سال گذشته در مکاتبه با رهبر انقلاب، از رسیدگی‌های بنیاد به کارگران تقدیر کرد ولی این را بدانید ما به این مقدار راضی نیستیم و معتقدیم باید حمایت‌های بیشتری از کارگران صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تاکید ما بر روی اتمام پروژه‌های نیمه تمام در بنیاد مستضعفان تا پایان سال آینده باعث می‌شود فرصت‌های شغلی جدیدی در کنار استفاده از تکنولوژی روز دنیا ایجاد شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اهمیت نگاه اجتماعی و نگاه مردم به بنیاد گفت: ما تلاش می‌کنیم تا نگاه مردم به بنیاد مستضعفان تغییر کند و آنها حس کنند بنیاد مستضعفان برای آنها کار می‌کند چراکه اگر این مهم، محقق شود، یعنی ما به وظیفه خود عمل کرده‌ایم.

کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند/ رسیدگی به کارگران، هزینه اضافه نیست


به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان در این دیدار، نمایندگان تشکل‌های کارگری بنیاد پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

تقدیر از توجه ویژه نسبت به پرداخت منظم حقوق و دستمزد کارگران و پرداخت پاداش‌های مناسبتی به کارگران از مهمترین موضوعات مطرح شده توسط نمایندگان تشکل‌های کارگری بنیاد در این جلسه بود.

 

فتاح

همچنین درخواست اجرای دقیق و کامل مصوبات ابلاغی بنیاد در سرتاسر شرکت‌های بنیاد، یکسان‌سازی حقوق و دستمزد کارگران شرکتی با سایر کارگران و حذف شرکت‌های پیمانکار تامین نیروی انسانی و مساعدت برای خانه‌دار شدن کارگران از مهمترین خواسته‌های نمایندگان تشکل‌های کارگری حاضر در این جلسه بود که به اطلاع رئیس بنیاد مستضعفان رسید.

انتهای پیام/

کلیپ/ رئیس جدید بنیاد مستضعفان را بیشتر بشناسیم

کلیپ/ رئیس جدید بنیاد مستضعفان را بیشتر بشناسیم

یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲

محرومیت‌زدایی با کمک به اشتغال‌زایی، آموزش و درمان

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
ویدئو/ پیام رئیس بنیاد مستضعفان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

ویدئو/ پیام رئیس بنیاد مستضعفان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳
کلیپ/ حضور دهقان در پروژه آزادراه تهران-شمال در نخستین بازدید میدانی

کلیپ/ حضور دهقان در پروژه آزادراه تهران-شمال در نخستین بازدید میدانی

چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲
کلیپ/ آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان

کلیپ/ آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
عملکرد اقتصادی بنیاد مستضعفان تا سال 1402

عملکرد اقتصادی بنیاد مستضعفان تا سال 1402

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
کلیپ/ نشست سراسری مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

کلیپ/ نشست سراسری مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲
تیزر/حمایت از تحصیل 400 هزار دانش آموز در مناطق محروم

تیزر/حمایت از تحصیل 400 هزار دانش آموز در مناطق محروم

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲
ویدئو/ بازدید فتاح از موکب محبان امیرالمومنین (ع) بنیاد مستضعفان در مرز چذابه

ویدئو/ بازدید فتاح از موکب محبان امیرالمومنین (ع) بنیاد مستضعفان در مرز چذابه

سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲
مستند ویدئویى/ روایت خدام ابا عبدالله الحسین(ع) در «مرز خسروى»

مستند ویدئویى/ روایت خدام ابا عبدالله الحسین(ع) در «مرز خسروى»

شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
صفحه ۱ از ۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

مزایده و مناقصه