یکشنبه / ۱۴ آبان ۱۴۰۲ / ۱۴:۲۴
سرویس : صفحه نخست
کد خبر : ۱۳۶۸۴
گزارشگر : ۷
سرویس صفحه نخست
رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

مدیران باید برای جمهوری اسلامی سربازی کنند/ خدمات بنیاد افتخارآفرین است

مدیران باید برای جمهوری اسلامی سربازی کنند/ خدمات بنیاد افتخارآفرین است

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید بنیاد مستضعفان گفت: مدیران جمهوری اسلامی باید سرباز باشند و برای اعتلای نظام خدمت کنند که آقایان فتاح و دهقان چنین هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی در آئین معارفه حسین دهقان و تکریم پرویز فتاح روسای جدید و سابق بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به جنایت صهیونیست‌ها در غزه اظهارداشت: فکر نکنید خداوند از کارهای زشت ستمکاران غافل است بلکه یک مهلتی داده شده و بعدا به حساب‌شان رسیدگی خواهد شد.
وی با بیان اینکه امروز خوشبختانه اتحاد و همدلی بین جوامع اسلامی وجود دارد، تأکید کرد: برای نظام ما سُنّی و شیعه تفاوتی ندارد و رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام حمایت کامل و جامع از مردم غزه کردند و باید با یگانگی و اتحاد در برابر این دشمن خبیث که روی هیلتر را سفید کرده، ایستاد و مبارزه کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در ادامه به اظهارات یکی از فرماندهان رژیم غاصب صهیونیستی اشاره کرد و افزود: اخیراً یکی از سردمداران رژیم صهیونیستی گفته اینها مردم غزه حیوانات انسان‌نما هستند و باید همه را کُشت و خاخام‌هایشان نیز به لشکریانشان فتوا داد‌ه‌اند که شما می توانید به بیمارستان‌ها هم حمله کنید چون اهالی غزه در بیمارستان مخفی می‌شوند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: یکی از آثار بزرگ حرکت مردم غزه که درس عبرتی به صهیونیست‌ها و حامیانشان داد این بود که چهره خبیث کشورهای غربی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان بی‌پرده روشن شد و اینها دیگر نمی‌توانند حرفی از حقوق بشر بزنند و امروز بر خلاف حاکمان کشورهای غربی، مردم در لندن، آلمان، آمریکا و نقاط مختلف دنیا علیه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تظاهرات چند هزار و حتی چند میلیون نفری تشکیل می‌دهند و شرکت می‌کنند.
وی گفت: یکی از آثار حمله پیروزمندانه غزه به صهیونیست‌ها این بود که احساسات مردم جهان را برانگیخت و چهره آنها برای مردم روشن شد.
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی در ادامه به ملاقات اخیر شیخ زکزاکی با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در این ملاقات همسر و دختران شیخ زکزاکی نیز همراهش بودند. همسر شیخ زکزاکی به حضرت آقا گفت چند سال پیش خدمت شما آمدم و یک تقاضایی از شما داشتم و انتظار داشتم اجابت کنید اما نکردید. حضرت آقا برایشان جالب بود که چه خواسته بودند. همسر شیخ زکزاکی گفت از شما خواستم دعا کنید به ۶ فرزند شهیدم ملحق شوم.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: جالب این است که نصف این شهدا در زمانی که پدر و مادرشان در زندان بودند شهید شدند و امروز هم همسر شیخ زکزاکی از حضرت آقا می خواهد دعا کنند به ۶ فرزند شهیدش ملحق شود.
وی گفت: شیخ زکزاکی در نیجریه میلیون‌ها نفر را شیعه کرده است. یقین دارم اگر روزی حضرت آقا فریاد «هل من ناصر ینصرنی» سر دهند میلیون‌ها نفر از گوشه و کنار جهان اجابت می‌کنند. امروز اسلام در حال زنده شدن است و شیعه دارد شناخته می شود و این از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است به طوری که صدای «اشهد ان علی ولی الله» به برکت امواج رادیویی و تلویزیونی به تمام جهان می‌رسد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به فرموده قرآن کریم، در واگذاری بیت المال به افراد مختلف یک اصل وجود دارد. کسی که می خواهد دست‌اندرکار حفظ بیت المال باشد باید حفیظ و علیم باشد یعنی هم در حفظ بیت‌المال کوشا باشد و هم بداند چه می‌کند.
وی اظهار داشت: نخستین کاری که پیامبر گرامی اسلام بعد از آمدن به مدینه و تشکیل حکومت اسلامی کردند، تشکیل بیت‌المال بود زیرا یک حکومت با برنامه‌هایی که دارد نیازمند بیت المال است. حکومت خرج و هزینه سنگین، جنگ، صلح و آبادانی دارد. پیامبر به مدینه آمدند و حکومت را تشکیل دادند و اولین کارشان تشکیل بیت المال برای تأمین هزینه‌های حکومت بود.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: صدقات و ذکوات از منابع اصلی تأمین مصارف بیت المال است که قرآن کریم در آیه ۶۰ سوره توبه محل مصارف آن را با هشت شرط مشخص کرده است. اگر یک دینار از اموال بیت‌المال در غیر محل خود مصرف شودُ خیانت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی همچنین به تفاوت فقیر و مسکین از منظر قرآن کریم پرداخت و افزود: در عرف فقیر را هم ردیف مسکین می‌دانند که این چنین نیست. فقیر کسی است که در عین نیاز شدید هیچ وقت نیاز خود ابراز نمی‌کند و نمی‌توان فقیر را به راحتی شناسایی کرد و این هم به خاطر عفافی است که دارد اما مسکین کسی است که نیازش شدیدتر است و خانه نشین شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در حکم‌شان برای آقای دهقان و فتاح، بر تأمین نیازمندی افراد نیازمند و تکیه بر جوانان و نسل جوان، تأکید کردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: چیزی که باعث شد حکومت ننگین پهلوی از این مملکت برافتد فساد حاکم بر این خاندان بود.

در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، مسئولان کشور، ویرانه تحویل گرفتند و چیزی باقی نمانده بود. آن زمان خیلی‌ها نمی‌دانستند اتوبان چیست اما حالا بنیاد مستضعفان عهده‌دار یک اتوبان بزرگ است و هزاران کیلومتر اتوبان در این کشور احداث شده است در حالی که قبل از انقلاب تمام شهر‌ها و روستاها جاده‌هایشان خاکی بود.

وی در ادامه به گسترش سواد و سوادآموزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز ۶۰ درصد پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها زنان هستند؛ کجا در زمان رژیم پهلوی چنین بود و بی انصافی است اگر این مسائل را نبینیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی افزود: با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی دکتر دهقان که یک چهره شناخته شده با سوابق ارزشمند و ارزنده هستند به ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منصوب شدند و از خداوند متعال برای آقای دهقان توفیق بهتر و بیشتر از گذشته در اداره این سازمان عظیم افتخارآفرین را مسئلت داریم.

انتهای پیام/

کلیپ/ رئیس جدید بنیاد مستضعفان را بیشتر بشناسیم

کلیپ/ رئیس جدید بنیاد مستضعفان را بیشتر بشناسیم

یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲

محرومیت‌زدایی با کمک به اشتغال‌زایی، آموزش و درمان

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
ویدئو/ پیام رئیس بنیاد مستضعفان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

ویدئو/ پیام رئیس بنیاد مستضعفان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳
کلیپ/ حضور دهقان در پروژه آزادراه تهران-شمال در نخستین بازدید میدانی

کلیپ/ حضور دهقان در پروژه آزادراه تهران-شمال در نخستین بازدید میدانی

چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲
کلیپ/ آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان

کلیپ/ آئین تکریم و معارفه رئیس بنیاد مستضعفان

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
عملکرد اقتصادی بنیاد مستضعفان تا سال 1402

عملکرد اقتصادی بنیاد مستضعفان تا سال 1402

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲
کلیپ/ نشست سراسری مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

کلیپ/ نشست سراسری مدیران بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۲
تیزر/حمایت از تحصیل 400 هزار دانش آموز در مناطق محروم

تیزر/حمایت از تحصیل 400 هزار دانش آموز در مناطق محروم

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲
ویدئو/ بازدید فتاح از موکب محبان امیرالمومنین (ع) بنیاد مستضعفان در مرز چذابه

ویدئو/ بازدید فتاح از موکب محبان امیرالمومنین (ع) بنیاد مستضعفان در مرز چذابه

سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲
مستند ویدئویى/ روایت خدام ابا عبدالله الحسین(ع) در «مرز خسروى»

مستند ویدئویى/ روایت خدام ابا عبدالله الحسین(ع) در «مرز خسروى»

شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
صفحه ۱ از ۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

مزایده و مناقصه